Farmasi Başarı Sırlarını Sizlere Açıklıyoruz Aşağıdaki ipuçları sizi başarıya adım adım yaklaştıracaktır:

1- Neyi başarmak istediğinize karar verin. Hedefinizin sınırları, kapsamı, çerçevesi iyi çizilmeli. “Daha fazla satış” derken “daha fazla” ile neyi hedeflediğinizi sayısal olarak belirtin. İş alanı düşünüyorsanız, bu alanın ve işin özelliklerini tanımlayın.

 

2- Hedefi gerçekleştirmek için kendinize bir tarih belirleyin. Her hedefin bir tarihi olmalı. Bir tarihe bağlı değilse, o bir hedef değil, bir arzu ya da hayaldir; hatta bir arzunun hayali...

 

3- Hedefi gerçekleştirebileceğinize olan inancınızı sınayın. Hedefe ulaşabileceğinize inanmalısınız. Olanaksız ya da zor olduğunu düşünmeye başladığınız anda harekete geçmeniz de olanaksızlaşır.

 

4- Şu anda bulunduğunuz noktayı belirleyin. Bir durum değerlendirmesi yapın. Nerede olduğunuzu bilmeden pek uzağa gidemezsiniz.

 

5- Aşmanız gereken engelleri saptayın. Hedefe ulaşmayı zorlaştıran engeller var mı? Engelleri aşma planları yapmadan önce onları fark etmelisiniz.

 

6- İhtiyacınız olan yeni bilgileri değerlendirin. Mesleki bir yeterlilik mi kazanmanız gerekiyor ya da bir eğitimden mi geçmelisiniz?

 

7- İlişki kurmanız gereken kurumlar ve toplulukları belirleyin. Hedefe ulaşmanızı kolaylaştırabilecek insanlar ya da kurumlar var mı? Onlarla temas kurmanın yollarını araştırın.

 

8- Hedefi gerçekleştirmenin sağlayacağı yararları belirleyin. Ne kadar çok sayıda yarar sıralayabilirseniz hedefinize odaklanmanız o kadar kolay olur.

 

9- Eylem planı yapın. Hedefe varmak için atılması gereken adımları tek tek belirleyin. Hedeften başlayıp geriye doğru gidin.

 

10- Kendinizi hedefe varmış gibi hayal edin. Hedefe ulaştığınızı en ince ayrıntısına kadar zihninizde canlandırın. Bunu üst üste defalarca yapın, ta ki zihninizde iyice yer edene kadar...

 

11- Her gün hedefe bir adım daha yaklaşın. Hayaller de hedefler de harekete geçmeyi gerektirir.

 

Dünyanın en iyi hedefi bile kararlı bir hareket olmadan asla gerçekleşmez.

 

ÇOK GEÇ KALMADAN KARARINIZI HEMEN VERİN.

Hızlı Ulaşım

Telefon : 05498109964 - Farmasiye Kayıt Olmak İçin Tıklayın